„Халето на смъртта“ – законен бизнес през трупове до екокатастрофа
Последните измервания на качеството на въздуха в Пловдив показват близо три пъти завишени норми на замърсяване. Свикнахме с оправданията на администрацията, че виновни за лошите показатели са трафика в града и домакинствата, отопляващи се на дърва и въглища. Оказа се, че истината е съвсем друга.
От разследването в „Неделята на Нова“ с ужас разбрахме, че на територията на Община Пловдив, близо до Траурен парк „Север“ на ул. „Рогошко шосе“, от години горят човешки труповете против всякакви правила. В наглед безобидно промишлено хале, местна фирма гори телата на починалите пловдивчани.
Очевидно е, че тази „процедура“ се извършва против всякакви закони и правила, щом от комините на халето неспирно се стели злокобен черен пушек от изгорели трупове. Доближавайки пушека, дишането се затруднява и предизвиква силна кашлица. А при вятър, саждите от мъртъвците се реят свободно над града, покривайки всичко с пепел.
Обгорелите черни комини на „Халето на смъртта“ са явно от кюмбетата, в които се горят човешките останки. Отворен остава и най-важния въпрос – починалите от КОВИД19, как се изгарят? Защо отпред стоят натрупаните им ковчези и защо са там? Каква е тази законна търговска дейност?
Кой и защо допуска замърсяването на града ни?
Според отговорната администрация, в „Халето на смъртта“ се осъществява законна търговска дейност. Явно за тях, черните кълба дим и прахът от човешките трупове, стелещи се на километри, не са обект за тревога и проверка, а обичайна търговска дейност.
Дължат ни отговори както институциите, така и „бизнесменът“ организирал „Халето на смъртта“.
След разследването по Нова телевизия на „Халето на смъртта“, екозащитници сигнализираха за опасност от екокатастрофа в Пловдив.
Наред със замърсяването на въздуха, прахът от изгорелите трупове се наслагва по стотици декари обработваема земя. Отглеждането на земеделска продукция, биологични ябълкови насаждения и производството на биосокове са реално застрашени от затваряне и спиране на дейността им.
Произведената земеделска продукция на почви наслоени с човешки останки е недопустимо да се продава по общинските пазари и хипермаркети.
Когато липсва законът, липсва и моралът.
Явни са законовите нарушения в „Халето на смъртта“, но наред със закона стои и моралът и християнските обичаи. Защо сега църквата и митрополит Николай мълчат, след като се разбра истината „Халето на смъртта“?
Темата за погребението и душите на починалите ни близки е чувствителна и деликатна. Стара мъдрост гласи, че народ, който не почита предците си, няма бъдеще, а ние сме на път да изгорим миналото си в кюмбето.
Зико се осра и сега му душим миризмите!
Дишайте свободно, Община Пловдив, ГЕРБ- Пловдив и РИОСВ – Пловдив черпят!
Тези двамата схемаджии пак са си платили на когото трябва, за да не ги барат!
Платена статия.Пловдив има нужда от още поне един.Гробните места не достигат.
Платен ти е мозъка! Отиди да подишаш миризмата на трупове, после ще си говорим!
Личи си от далече, че публикацията е платена! Поканете и ответната страна да се защити!
Въздухът на Пловдив от десетилетие е един от най – замърсените в Европа!? Защо сте се захванали САМО с крематориума – толкова необходим в днешния недостиг на гробни места и скъпи услуги на погребални фирми за извозване само до София? Ако не са изпълнени изискванията за безопасно горене, нека се изискат – нима, далите разрешение, не са изискали такава гаранция?Проверихте ли? Или нечии интереси страдат? Никак не искам да има вреда над града ни и околностите му, но ефективно и рационално решение е нужно, а не емоционално.
А как ще погребват близките си, е избор на хората, не на църквата!